KLIKNIJ I ZOBACZ KATALOG

MIDI BOX i MIDI BOX Plus to systemy kompatybilne. Płyty obu systemów można łączyć ze sobą, co w rezultacie pozwala na optymalne wykorzystanie szalunków.

Szalunki ścienne MIDI BOX przeznaczone są do prowadzenia prac betonowych. Optymalne zestawienie
dowolnego szalunku zapewnia pełna gama płyt szalunkowych o szerokości od 25 cm do 90 cm oraz wysokości 150 cm i 270 cm. Szalunki MIDI BOX należą do szalunków średniogabarytowych, dzięki czemu ich montaż na budowie możliwy jest bez użycia dźwigu.

Dopuszczalne parcie betonu wynosi 60 kN/m² dla ustawienia bez nadbudów oraz 55 kN/m² z nadbudowami.

Szalunek ścienny MIDI BOX Plus to szalunek ciężki, montowany przy użyciu żurawia, dopuszczalne parcie betonu wynosi 80 kN/m². Podstawowe elementy systemu to wielkogabarytowe płyty szalunkowe o szerokości od 90 cm do 240 cm i wysokości 270 cm oraz o szerokości od 25 cm do 240 cm i wysokości 300 cm.

Powierzchnia uzyskana po rozszalowaniu jest gładka i nie wymaga tynkowania, stosuje się jedynie tynki pocienione lub szpachlowanie.

W całej konstrukcji stalowej w usystematyzowany sposób rozmieszczono wiele otworów, które bardzo wygodnie i szybko, a przede wszystkim bezpiecznie pozwalają łączyć ze sobą różne elementy systemu, jak również elementy dodatkowe, np. wsporniki pomostu roboczego czy podpory. Niezawodne połączenia elementów uzyskuje się za pomocą wielofunkcyjnego (uniwersalnego) zamka szalunkowego.